Świadome życie z psem

Cześć! 

nazywam się Magda Mielewczyk i witam Cię w ŁAP-to w świecie 4 łap, w którym dzielę się moimi obserwacjami jak prowadzić ciekawe życie ze zwierzakami tak, aby odbywało się to z korzyścią dla nich samych. Opisuję codzienne aktywności czworonogów, w tym usługi okiem behawiorysty i podpowiadam na co zwracać uwagę w psim zachowaniu.

Od 15 lat badam język psów. Przez krótko prowadziłam swoją hodowlę psów w Związku Kynologicznym, po czym pochłonął mnie świat wolontariatu dla zwierząt. Moje przemyślenia to efekt obserwacji dziesiątek (o ile nie setek) psów, które poznałam oraz dokształcanie się poprzez kursy i szkolenia. Moją ogromną pasją jest mój własny czworołapek Harvey, który stał się inspiracją do poszerzenia swojej wiedzy kynologicznej we wszystkich możliwych zakresach. Nie jest to mój pierwszy pies, ale jest z pewnością najbardziej wymagający, emocjonalny i wrażliwy. Mając taką wspaniałą istotę pod swoją opieką nauczyłam się dobierać dla niego odpowiednie środowisko, w tym specjalistów, szkolenia i rozrywki. W mojej pracy staram się łączyć empatię z wiedzą naukową. Psy są niezwykle delikatnymi istotami i zwykle jeśli nauczymy się z nimi rozmawiać, to same pokażą nam czego potrzebują. 

Na blogu znajdziecie materiały edukacyjne odnośnie rozumienia zwierzaków,  studium przypadku, a także wywiady ze specjalistami, którym chcę oddać głos, aby sami opowiadali o swoich metodach pracy. Najbardziej zależy mi na tym, abyśmy wszyscy podwyższali naszą świadomość odnośnie psychiki czworonogów i świadomie z nimi żyli.